Üld- ja tagasimakse tingimused

Veebipoe VIPIS.EU (edaspidi Veebipood) omanik on OÜ Vipis (registrikood 10395717, KMKR EE100293762), asukohaga Veldi tee 2, Soodevahe küla, Rae vald, Harju maakond.

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel. Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast
ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel. Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.

Tellimuse vormistamine

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning
valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse  ekraanile tasu suurus (EURODES), mille saab tasuda pangalingi  või krediitkaardi makse kaudu.
Makse tegemine toimub väljaspool Veebipoe keskkonda, Maksekeskus AS vahendusel. OÜ VIPIS on isikuandmete vastutav töötleja, kes edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-ile.
Kasutatavad makseviisid:
  • Eesti pangalingid: Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop Pank, Pocopay
  • Maksa hiljem lahendused: Slice in 3, Liisi ID, Finora krediit
  • Visa/Mastercard kaardimaksed
  • Soome pangalingid: Aktia, Ålandsbanken, Danske, Handelsbanken, Nordea, Oma Säästopankki, Pohjola, POP Pankki, S-Pankki, Säästopankki
  • Läti pangalingid: Swedbank, SEB, Citadele ja Luminor
  • Leedu pangalingid: Swedbank, SEB ja Luminor
Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole. Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses  kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat  esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

Kohaletoimetamine

Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi.
Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures.
Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja  määratud sihtpunkti 3-7 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist. Väljaspool Eestis toimub kohaletoimetamine 10-30 kalendripäeva jooksul.
Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.
Pakutavad tarnemeetodid Eestis: Itella SmartPost pakiautomaadid, Itella SmartKULLER Kulleriteenus.
Pakutav tarnemeetod Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis: ParcelConnect.

Taganemisõigus

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus  e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul [olenevalt toodetest
ei pruugi ostjal taganemise õigust olla, vastavad tooted ja teenused  tuleb sellisel juhul loetleda ning need peavad vastama võlaõigusseaduse § 53 lg-s 4 loetletud tingimustele]. Taganemisõigus ei kohaldu, kui  ostjaks on juriidiline isik.
14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi  tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses,
omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba  testimiseks füüsilises poes.
Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel  on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada  tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.
Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, mille vormi leiab SIIT. Taganemisavaldus ning saata see e-posti aadressile info@vipis.eu hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.
Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).
Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud
perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.
Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel  ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates  taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.
Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest  seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.
Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud  kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva
kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis  ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.
Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning  nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu
märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

Pretensiooni esitamise õigus

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba  lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba
asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates  kauba üleandmisest ostjale. sellest esimese kuue kuu jooksul asja  üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja  üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus.
Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda  hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile info@vipis.eu või helistada telefonil: +372 6566224.
Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.
Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille  eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba.
Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood  ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.
Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile info@vipis.eu või helistada telefonil:
+372 6566224.
Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust  kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste
komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja  Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse  läbivaatamine komisjonis on tasuta.
Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.